Doplňkové služby

Poradenství ve stavebnictví

V rámci odborného poradenství jsme schopni Vám poradit ve všech fázích projektu. V přípravné fázi pomáháme klientům s návrhy řešení, skladeb konstrukcí a dále s výběrem vhodného materiálu, jež předchází fázi projektování. Ve fázi samotné realizace pomáháme s kontrolou kvality odvedené práce, použitého materiálu, vybíráme vhodné dodavatele.
Odborné poradenství je důležitou součástí každého projektu a dokáže investorovi ušetřit až 20% nákladů, které by bylo později nutné do stavby investovat na odstranění nedostatků v důsledku neodborných montáží, nedodržení postupů, použití nekvalitního a špatně zvoleného materiálu, jež plynou z laického vedení stavby.


Repase kovových prvků

Zabýváme se mimo jiné i repasí kovových prvků jako jsou dveřní a okenní kování, ploty, okenní mříže, zábradlí, kóje, umělecko-řemeslné a jiné konstrukční kovové prvky. Vyžaduje-li to povaha kovového prvku, je repase prováděna odbornými restaurátory s povolením Ministerstva kultury ČR, jež jsou kontrolováni Národním památkovým ústavem. Klempířské, zámečnické a kovářské provádí naši zkušení a ověření řemeslníci.


Designové povrchové úpravy stěn

Povrchy stěn Vašeho domova či jiných prostor nemusí dnes být už jen vymalované či vytapetované. Speciální materiály dokážou správnou technikou z obyčejných všedních stěn vykouzlit moderní, efektní a naprosto originální vzhled a luxusní design. Tyto povrchy mohou být aplikovány jako solitér např. v obývací části, koupelně, kuchyni, jídelně i kanceláři, ale lze jimi upravit i celý Váš prostor. Mezi často požadované patří povrchy betonového vzhledu, benátské štuky, imitace mramoru, imitace kamene, perleťové a třpytivé povrchy.
Přemýšlíte-li o nějaké změně či modernizaci tohoto typu, neváhejte nás oslovit. Materiály a techniky Vám rádi představíme, poradíme s výběrem vhodných barev, struktur a následně Vám s precizností tyto úpravy stěn zrealizujeme.


Restaurátorské práce

Zajišťujeme restaurátorské práce jež zahrnují opravy historických budov a památkových objektů, venkovních omítek , fasád, průjezdů , nástěnných maleb, kamenických prvků. Většina historických památek obsahuje mimo jiné právě umělecká díla z kamene a štuku jež tvoří podstatu historického charakteru a je nutno je zachovat . Restaurátorské opravy těchto objektů někdy vyžadují povolení Ministerstva kultury ČR a jsou kontrolovány Národním památkovým ústavem. Díky našim zkušenostem v tomto oboru víme, že se při restaurovaní potkává řada různých profesí a řemesel, které je třeba řídit tak, aby na sebe navazovali nebo mohli pracovat společně. Jsme schopni Vám tedy nabídnout nejen samotnou realizaci díla, ale i kontrolu a koordinaci.